2018. gada 17. decembris
Vārda dienas: Hilda, Teiksma

SEKO MUMS

Izzini un radi, palīdzot!

Ziņa publicēta 10.03.2017

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

Projekta ietvaros plānots organizēt vairākus interesantus un radošus pasākumus katrā dienas centrā, iegūstot  jaunas zināšanas un prasmes, vienlaikus palīdzot kādai noteiktai sabiedrības grupai vai organizācijai:

·         Auduma dzīves cikla tēmai veltītajā darbnīca dalībnieki uzzinās cik tāls ceļš apģērbam ir jāveic, lai nokļūtu drēbju skapī, un mācīsies, kā apnikušajam apģērbam var piešķirt jaunu dzīvi. Darbnīcā plānots arī izgatavot noderīgas mantas dzīvnieku patversmei - suņu un kaķu rotaļlietas no auduma, kā arī guļamos spilvenus, iepriecinot četrkājainos draugus.

·         Pirms ikgadējā skolēnu vasaras brīvlaika, kad bērni un jaunieši visbiežāk gūst kādas traumas, plānots noorganizēt pasākumu par pirmo palīdzību, ugunsdrošību un veselīga dzīvesveida pamatprincipiem. Šīs aktivitātes ietvaros pasākuma dalībnieki palīdzēs paši sev neiekļūt nelaimē un nebaidīties palīdzēt kādam citam nelaimē nokļuvušajam.

·         Kulinārijas meistarklasē dalībnieki varēs apgūt kāda jauna ēdiena gatavošanas tehniku un varēs līdzdarboties ēdiena tapšanā. Pasākuma ietvaros plānots apciemot dienas centru apkaimē dzīvojošos vientuļos un trūcīgos seniorus vai personas ar īpašām vajadzībām un uzcienāt viņus ar sagatavotajiem gardumiem, kopā pavadot kādu laiku.

·         Ekspedīcijas gar jūras krastu ietvaros tiks runāts par jūras piesārņojuma problēmām, kā arī vākti atkritumi. Plānots izpētīt no kādiem materiāliem tiek veidoti savāktie atkritumi, izrunājot riskus, kā tie var kaitēt jūras dzīvniekiem. Aktivitātes rezultātā tiks sakopta daļa jūras apkārtnes, gandarījums par kopīgi padarītu darbu, iegūtas zināšanas par jūras piesārņojuma problēmām.

Projekta ietvaros plānotas arī profesionālās pilnveides apmācības Diakonijas centra darbiniekiem un brīvprātīgajiem, lai celtu darbinieku un brīvprātīgo kvalifikāciju un pilnveidotu prasmes sociālajā darbā.

Pasākumu īstenošana dienas centros tiks uzsākta ar aprīļa mēnesi. Pasākumu veiksmīgākai norisei tiek aicināti brīvprātīgie, kas vēlas iesaistīties un būt noderīgi darbā ar sociālās atstumtības riskam pakļautām iedzīvotāju grupām. Brīvprātīgais darbs tā ir iespēja palīdzēt tiem, kuriem ir nepieciešama palīdzība, ziedojot savu laiku un prasmes. 

Vairāk informācijas par pasākumiem un brīvprātīgo darbu, zvanot pa tālr. 67466045 vai rakstot uz e-pastu [email protected].

 

« Atpakaļ uz sarakstu
 

© 2016 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīcas Diakonijas centrs. Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: GlobalPro »