2020. gada 26. septembris
Vārda dienas: Gundars, Kurts, Knuts

SEKO MUMS

Nozīmīgākie notikumi septembrī LELB Diakonijas centrā

Ziņa publicēta 04.11.2019

5. septembris

Septembrī LELB Diakonijas centrs saņēma humānās palīdzības kravu, kas Latvijā nogādāta, pateicoties Roy Westbye caur organizāciju Norvēģijā “Ny Start i Øst”. Saņemtie apģērbi, apavi, somas, rotaļlietas, bērnu ratiņi un virtuves piederumi tika nodoti vairākām draudzēm un organizācijām Latvijā, kas, savukārt, tos nogādāja tālāk cilvēkiem, kam šī palīdzība nepieciešama. 

 
9. septembris

Kristīgās nodarbības “Sirdsgaismas pusstunda” ietvaros, kas katru nedēļu notiek dienas centrā "Sirdsgaisma", 9.septembra nodarbība tika veltīta Tēvu dienai. Daudzi dienas centra bērni ikdienā nedzīvo kopā ar savu tēti, tāpēc šiem bērniem jautājumi par tēti ir sāpīga tēma. Šajā nodarbībā dienas centra darbinieki runāja par to, kāds ir ideālais tētis. Īpašības, kuras minēja visi bērni, bija – mīļš, tāds, kurš rūpējas par bērniem, un tāds, kurš nepamet. Nodarbībā īpaši runāja par to, ka Dievs ir mūsu mīļais Tētis, kurš mūs nekad nepametīs, un vienmēr ir līdzās.10. septembris

Atzīmējot septembri kā dzejas dienu mēnesi, centra “Baltā ūdensroze” apmeklētāji tikās ar dzejnieku Arvīdu Ulmi. “Viss redzamais no neredzamā sākas”- tāds bija nosaukums šai tikšanās reizei. Dzejnieks lasīja savu dzeju, kā arī iepazīstināja ar pasaku tēlu un tautas dainu simbolisko nozīmi. 

 

14. septembris

LELB Diakonijas centra darbinieki 14. septembrī piedalījās Liepājas diecēzes dienā “Dieva ģimene”, kas šogad notika Dobelē, diecēzes dienas apmeklētājiem kalpojot ar sarunām un dodoties mājapmeklējumos pie Dobeles draudzes senioriem. Diecēzes dienas noslēgumā visi dalībnieki devās gājienā no Dobeles draudzes nama uz Dobeles baznīcu.

  
17. septembris

17. septembrī Rīgas Jāņa Poruka vidusskolā notika rudens sezonā pirmās sacensības jautrie starti “Roku rokā”, kurās dienas centra “Roku rokā” komanda dažādās stafetēs ieguva pirmo vietu. Sacensībās piedalījās arī bērni no dienas centra “Paaudzes”, kuri šajā kārtā ieguva 5. vietu. Par dalību sacensībās  bērni saņēma bezmaksas biļetes uz Rīgas Dinamo mājas spēlēm. Paldies par brīnišķīgo iespēju piedzīvot jaunus un īpašus mirkļus bērnu ikdienā! 

 
19.septembris

Dienas centru “Roku rokā” un “Sirdsgaisma” bērni ar SIA “Rīgas cirka” atbalstu 19.septembrī devās uz cirka izrādi “In Tarsi”. Pirms izrādes bērniem notika vairākas nodarbības, kurās viņi varēja praktiski izmēģināt cirka elementus un dziļāk iepazīt izrādes saturu. 
 


20. septembris

Dienas centrā “Mēs” viesojās latvisko tradīciju kopa “Silavoti,” ar kuriem kopā dienas centra apmeklētāji sagaidīja rudens Saulgriežus.

 

21. septembris

Dienas centra “Mēs” teātra pulciņš un darbinieki viesojās Piņķu Sv. Jāņa evaņģēliski luteriskā draudzes baznīcā ar Anitas Grīnieces lugu “Liepas pie baznīcas.” Skatītājiem un teātra pulciņam par prieku mācītāja lomā iejutās Piķu draudzes mācītājs Andris Krauliņš. Pēc izrādes sadraudzībā visi dalījās gūtajos iespaidos.

 ‌
24.septembris

Madonas novada pašvaldības atbalstītā projekta “Zināšanu spēks ir veselība, lai Tu esi darošs un varošs” ietvaros dienas centrā “Baltā ūdensroze” notika noslēdzošā nodarbība “Ieskats cigun vingrošanā”. Šo nodarbību vadīja cigun trenere Sarmīte Rukmane. 

 


25. septembris

Dienas centrā “Paaudzes” notika kārtējais filmu seanss Latvijas Kinematogrāfistu savienības projekta “Kino visiem un visur Latvijā” ietvaros. Šoreiz dienas centra apmeklētāji skatījās filmu “Sapņu komanda 1935”.

 

27.septembris

27.septembrī Latvijā tika atzīmēta Zinātnieku nakts, kuras ietvaros dienas centra "Sirdsgaisma" bērni devās uz zinātnes centru "Labratorium". Nodarbību laikā bērniem bija iespēja zīmēt ar 3D pildspalvu, veidot elektrisko apsveikuma kartiņu un iziet spoguļu labirintu.

 

30. septembris

30. septembrī pilsētā Český Těšín, Čehijā sākās Starptautiskās organizācijas Interdiac organizētā ikgadējā padomes tikšanās, kurā piedalījās 12 organizācijas no 11 valstīm Centrāleiropā, Austrumeiropā un Centrālāzijā. LELB Diakonijas centru sanāksmē pārstāvēja valdes priekšsēdētāja Sigita Dišlere.


30. septembris

Dienas centra “Roku rokā” ilggadējais atbalstītājs, teoloģijas profesors Šjels Olavs Sannes, kas pārstāv Grūrūddālenas rotari klubu Oslo, 30. septembrī kopā ar 15 ciemiņiem no Norvēģijas Oslo luterāņu draudžu apvienības apmeklēja dienas centru “Roku rokā”. Ciemiņi ar lielu prieku fotografēja dienas centra bērnu sagatavotos priekšnesumus – dejas un dziesmas. 

 

30.septembris

Pirmo mēnesi Latvijā veiksmīgi ir aizvadījusi Eiropas Solidaritātes korpusa projekta brīvprātīgā Lilien no Vācijas, kas darbojas dienas centrā “Paaudzes”. Lilien Latvijā ir tikusi pie jauna vārda, dienas centrā viņu sauc par Liliānu. Liliāna jau ir novadījusi pirmo lielo aktivitāti bērniem: dzimšanas dienu svinības. Centra pieaugušajiem apmeklētājiem katru nedēļu viņa palīdz “Zupas virtuvē” un kopš septembra vidus vada angļu un vācu valodas nodarbības. 30. septembrī Liliāna pirmo reizi klātienē redzēja hokeja spēli.

 

30. septembris

Atzīmējot Erceņģeļa Mihaēla un visu eņģeļu dienu, kopienas centrā “Baltā ūdensroze” tika izveidota eņģeļu izstāde no centra apmeklētāju atnestajiem eņģeļiem. Katrs centra apmeklētājs pastāstīja, kā šis eņģelītis pie viņa ir nonācis. Apmeklētāji kopīgi lasīja Dieva Vārdu un runāja par notikumiem Bībelē, kuros parādās eņģeļi. Īpaši tika piedomāts par dienas centra “Baltā ūdensroze” moto: “Neaizmirstiet viesmīlību! Jo daži ar to, pašiem nezinot, savos namos ir uzņēmuši eņģeļus!” /Ebr.13:2/

 

« Atpakaļ uz sarakstu
 

© 2016 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīcas Diakonijas centrs. Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: GlobalPro »