2020. gada 26. septembris
Vārda dienas: Gundars, Kurts, Knuts

SEKO MUMS

Nozīmīgākie notikumi oktobrī LELB Diakonijas centrā

Ziņa publicēta 29.11.2019
 7.oktobris

Ar plašu pasākumu programmu 7. oktobrī Dienas centrs “Mēs” atzīmēja piecu gadu jubileju. Svinību ietvaros pasākumi noritēja visas nedēļas garumā no 7. līdz 11.oktobrim. Dienas centra “Mēs” apmeklētāji varēja noskatīties dienas centra teātra pulciņa izrādi “Trīs vītušas rozes” un klausīties dienas centra apmeklētāja Jura Kalnciema sniegtos apsveikuma koncertus, kas tika izpildīti kopā ar draugiem un Slāvu kultūras biedrības “Garmoņ” vokālo kolektīvu “Labs garastāvoklis”. 
9. oktobris

Oktobra sākumā svinam Pļaujas svētkus, un dienas centrā “Paaudzes” tie tika svinēti 9.oktobrī. Pļaujas svētki tika atzīmēti ar svētbrīdi, kuru vadīja mācītājs Guntars Dimants. Slavēšanu vadīja Gints Radionovs. Pēc svētbrīža visi tika aicināti uz kopīgu pašu gatavotu maltīti un sadraudzību. 


‌ 
‌10.oktobris

Dienas centrā “Paaudzes” viesojās organizācija “voluntieris.lv” un ziedoja kancelejas preces centra bērniem, lai bērni būtu nodrošināti ar skolai nepieciešamo. Dienas centra bērni ir pateicīgi par materiālo atbalstu! 12. oktobris

Ar lekciju Rīgas Reformātu baznīcas telpās 12.oktobrī tika uzsākta jaunā draudžu diakonijas kalpotāju apmācību sezona. Žēlsirdības skolas pirmajā nodarbībā 12.oktobrī Luterāņu Baznīcas Misūrī Sinodes (ASV) prezidents Metjū Harrisons sniedza priekšlasījumu “Pārvērst ticību darbībā”, kuru bija iespēja noklausīties gan draudžu kalpotājiem un LELB Diaonijas centra darbiniekiem, gan arī Lutera akadēmijas studentiem.

‌ 

16.oktobris

Kopienas centrā “Baltā ūdensroze” 16.oktobrī viesojās ciemiņi no Jēkabpils dienas centra “Kopā būt”. Visi klātesošie varēja noskatīties Kopienas centra senioru teātra pulciņa izrādi “Iz senioru dzīves”. Kopīgi baudot kliņģeri, sadraudzības pasākuma dalībnieki dalījās ar savu pieredzi par dienas centros notiekošajām aktivitātēm. ‌ ‌16.oktobris

16.oktobrī notika kārtējais "Roku rokā" sacensību posms, kas notika Latvijas Kara muzejā un bija interesants un vēsturisks moments bērnu dzīvē. Šoreiz sacensību tēma bija "Poļu armijas piedalīšanās Latgales atbrīvošanā".
‌21.oktobris

21.oktobrī sākās dienas centra “Roku rokā“ organizētā rudens nometne bērniem. Nedēļas garumā no 21. līdz 25.oktobrim bērni apguva sabiedrībā pieņemtās pieklājības normas, uzvedību, galda kultūru un spēju būt laipniem un pieņemošiem vienam pret otru. Tāpat bērni iepazinās ar Ēveles baznīcu un Tautas namu, tuvējās zemnieku saimniecības ikdienu, brīvprātīgo ugunsdzēsēju darbu, kā arī ar akmeņkaļa darbu, kurš ir viens no reti sastopamajiem arodiem Latvijā. 23.oktobris

Dienas centra “Sirdsgaisma” bērni darbinieku pavadībā devās baudīt skolēnu brīvlaika svētku pusdienas un izklaides uz atpūtas parku "Lido" 23.oktobrī. Pēc gardām pusdienām bērni izpriecājās “Annels” atrakcijās, kas bija iespējams pateicoties "Annels" un "Lido" sniegtajam atbalstam.


‌‌‌

25.oktobris

Savukārt 25.oktobrī skolēnu brīvlaika noslēgumā dienas centra "Sirdsgaisma" bērni baudīja izklaides ūdens atrakciju parkā "Līvu akvaparks". Uz akvaparku devās grupa aktīvāko bērnu, kuri pirmajos divos mācību mēnešos bija visaktīvāk iesaistījušies dienas centra aktivitātēs. 
25.oktobris

LELB Diakonijas centra sadraudzības partneris Polijas diakonija 25.oktobrī atzīmēja savu 25 gadu jubileju. Pateicoties Polijas diakonijas uzaicinājumam, LELB Diakonijas centra vadītāja Sigita Dišlere un projektu vadītāja Iveta Elberte 25.oktobrī piedalījās Polijas diakonijas 25 gadu jubilejai veltītajā konferencē un svinīgajā dievkalpojumā.

‌ 

‌28.oktobris

No 28. līdz 30.oktobrim Hamburgā notika projekta "Dialogs" noslēguma konference, kurā LELB Diakonijas centrs piedalījās kā projekta partneris. Darba grupās tika diskutēts, kā turpināt projekta ietvaros aizsākto sadarbību. LELB Diakonijas centru šajā pasākumā pārstāvēja LELB Diakonijas centra vadītāja Sigita Dišlere un projektu vadītāja Iveta Elberte.


‌ 
‌31.oktobris

Svinot Reformācijas dienu, 31.oktobrī Kopienas centrā “Baltā ūdensroze” Reformācijas dienas dievkalpojumu vadīja Madonas luterāņu draudzes evaņģēlists Viesturs Rikveilis. Pēc dievkalpojuma kopienas centra apmeklētājiem un viesiem bija iespēja no skatīties filmu “Kalps”, kas stāsta par LELB Arhibīskapa Jāņa Vanaga dzīvi un darbību.

 
« Atpakaļ uz sarakstu
 

© 2016 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīcas Diakonijas centrs. Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: GlobalPro »