2020. gada 26. septembris
Vārda dienas: Gundars, Kurts, Knuts

SEKO MUMS

Nozīmīgākie notikumi janvārī LELB Diakonijas centrā

Ziņa publicēta 19.02.2020

2. janvāris

Dienas centrā "Sirdsgaisma" janvāris sākās ar aizraujošām ekskursijām. Skolēni vēl baudīja ziemas brīvlaiku, tāpēc steidza doties piedzīvojumos. 2. un 3. janvārī tie ķēra adrenalīnu Drifta hallē, lēkāja piepūšamo atrakciju parkā "Džungļi" un mīļoja pūkainos četrkājainos draugus Ogrē, kur dzīvo vairāk nekā 10 mīļi haskiji.

 Janvāris dienas centrā "Roku rokā" ir pagājis Vācijas zīmē. Pašās pirmajās gada dienās dienas centru apciemoja jaunieši no kristīgās skautu organizācijas "Ceļa meklētāji", kas bija ieradušies no Cvikavas (Vācija). Bērni piedzīvoja daudz smieklu, spēļu un jautrības un viesus uzņēma kā savējos. Noslēgumā katrs centra bērns saņēma arī pa dāvaniņai, ko bija sarūpējušas vācu ģimenes.
 3. janvāris

3. janvārī dienas centra “Paaudzes” bērniem bija iespēja bez maksas mācīties slidot. Dienas centrs “Paaudzes” saka paldies tirdzniecības centra “Akropole” slidotavai par šo iespēju!

 

‌Janvāra mēnesis dienas centrā ,,Mēs" iesākās ar Jaunā gada svinēšanu. 3.janvārī Dienas centra apmeklētāji iejutās visdažādākajos tēlos. Ar tikko atnākušo gadu visus iepazīstināja Mājas pele un Lauku pele, kā arī dienas centrā mītošais Mājas Circenis. Jauku ziemas noskaņu radīja Sniegpārsliņa, kaut uz īsu brīdi atnesot sniegu. Centra apmeklētāji dejas soli iemēģināja kopā ar Rūķi un Ziemassvētku vecīti.
 


Savukārt, Kopienas centrā “Baltā ūdensroze” 3.janvārī viesojās Madonas baptistu draudze ar saviem draugiem no Nīderlandes, kuri jau 15 gadus, uzsākot jauno gadu, Madonas novada maznodrošinātos un trūcīgos iedzīvotājus iepriecina ar bagātīgām pārtikas pakām. Arī kopienas centrā pieteicās 75 cilvēki, kuri vēlējās saņemt šādu dāvanu. Pasākumu iesāka ar slavēšanas dziesmām, Dieva Vārda sludināšanu un  cilvēku liecībām par Dieva darbu viņu dzīvēs. Pasākums turpinājās ar sadraudzības mielastu, kad tika izdalītas no Nīderlandes draugiem saņemtās dāvanas.
 


4. janvāris

Dienas centra “Paaudzes” bērni 4. janvārī apmeklēja “Laimas” šokolādes muzeju. Esam pateicīgi par dāvāto iespēju apmeklēt muzeju bez maksas. 

 
6. janvāris

6. janvārī Diakonijas centrā uz Zvaigznes dienas brokastīm pulcējās LELB Diakonijas centra darbinieki. Pasākums iesākās ar kopīgu dievkalpojumu, ko vadīja Daugavpils diecēzes bīskaps Einārs Alpe un LELB diakonijas nozares vadītājs mācītājs Oskars Smoļaks. Pēc dievkalpojuma visi klātesošie baudīja kopīgu maltīti, pavadīja laiku sirsnīgās sarunās un viens otru stiprināja un iedrošināja nākamajam darba cēlienam visa gada garumā.

 

9. janvāris

Dienas centrā “Mēs” 9. janvārī tika atklāta Medicīnas muzeja veidotā izstāde ,,100 mirkļi Latvijas veselībā". Izstādes atklāšanā piedalījās Medicīnas muzeja darbiniece un izstādes autore Inga Vigdorčika. Dienas centrs pateicas I. Vigdorčikai par izsmeļošo un ļoti interesanto stāstījumu!

 

15. janvāris

Pateicoties kopīgi ar VSIA “Rīgas cirks” realizētajam projektam, 20 LELB Diakonijas centra Dienas centru bērniem 15. janvārī bija unikāla iespēja doties uz Cirque de Soleil izrādi “Crystal”. Izrādes beigās bērniem bija iespēja satikties ar māksliniekiem, kā arī turpmākā mēneša laikā piedalīties četrās Rīgas cirka skolas organizētajās cirka nodarbībās, izmēģinot arī pašiem un pārbaudot savu veiklību un meistarību. 

 

17. janvāris

17. janvārī Kopienas centrā “Baltā ūdensroze” notika novusa turnīrs, kuru atklāja SIA “Asigne” izpilddirektore Signe Švanka, kas Kopienas centram uzdāvināja jaunu novusa galdu. Savukārt, kopienas centra apmeklētāji pateicībā par saņemto dāvanu SIA “Asigne” kolektīvam sagatavoja cienastu.

 

20. janvāris

Kopienas centrā “Baltā ūdensroze” notika Barikāžu atceres pasākums, kurā barikāžu dalībnieki dalījās atmiņās, kopīgi ar centra apmeklētājiem skatījās videomateriālus un no sirds sadziedājās. Centra čaklās saimnieces bija sarūpējušas gardu zupu. Šajā reizē īpaši tika pieminēts kinooperators Andri Slapiņš, kuram 2019. gada 29. decembrī būtu apritējuši 70 gadi. Noslēgumā pasākuma dalībnieki noskatījās operatora Andra Slapiņa filmu “Strēlnieku zvaigznājs” un apliecināja, ka Latvijas atmodas un brīvības laiks joprojām ir dzīvs mūsu sirdīs!

 

22. janvāris

Dienas centra “Sirdsgaisma” bērni 22. janvārī piedalījās "Roku rokā" sacensību 4.posmā. Šajā reizē uzdevums bija izzināt kopienas centra "Ābeļzieds" teritoriju, pildot dažādus uzdevumus un meklējot objektus. Dienas centra “Sirdsgaisma” darbinieki lepojas ar savu komandu, kas šajā posmā ieguva 2.vietu.

 

24. janvāris

24. janvārī dienas centrā “Paaudzes” ar Anitas Grīnieces izrādi “Liepas pie baznīcas” viesojās dienas centra “Mēs” teātra pulciņš sociālās darbinieces Aldas Vītoliņas vadībā. Mācītāja lomā šoreiz iejutās dienas centra “Paaudzes” apmeklētājs Dainis Klimkāns. Dienas centra apmeklētāji pēc izrādes sadraudzībā pie tējas un uzkodām kopā ar aktieriem un izrādes režisori pārrunāja izrādi.

 

24. janvāris

Savukārt, Dienas centra “Sirdsgaisma” bērni un darbinieki, lai pieminētu Barikāžu laiku un uzzinātu vairāk par barikāžu notikumiem, 24.janvārī devās uz Barikāžu muzeju. Mēneša noslēgumā bērni iegūtās zināšanas pārbaudīja, atbildot uz viktorīnas jautājumiem

 


‌24. janvāris

Dienas centra “Roku rokā” brīvprātīgā Lea Nawroth bija  sagatavojusi nelielu prezentāciju, kā arī aizraujošu viktorīnas spēli par Vāciju. Centra bērni un darbinieki uzzināja vairāk par Leas dzimto pilsētu Minsteri, kā arī vairākām citām interesantām vietām Vācijā. Leas uzturēšanās Latvijā tiek īstenota un finansēta Eiropas Savienības programmas "Eiropas solidaritātes korpuss" ietvaros #ESSolidaritatesKorpuss#JSPA

 

25. janvāris

25. janvārī Rīgas Vecās Sv. Ģertrūdes baznīcā norisinājās LELB Diakonijas centra organizētā “Žēlsirdības skola”. Nodarbību vadīja mācītājs un psihologs Uldis Jumejs, un nodarbības tēma bija “Krīzes intervence”. Nodarbības laikā norisinājās grupu darbs – dalībnieki aktīvi iesaistījās diskusijās par krīzes situācijām savā dzīvē.

 
‌30. janvāris

Janvārī ar labām sekmēm savu 1.semestri Rīgas tūrisma un radošās industrijas tehnikumā ir noslēgusi ilggadējā dienas centra apmeklētāja Anastasija Markule, kuru ar stipendiju atbalsta Diakonijas centra sadarbības partneris Groruddalen Rotary Klubb. Attēlā redzamajā pašas veidotajā tērpā Anastasija piedalījās tērpu dizaina nedēļas pasākumā. 

 

« Atpakaļ uz sarakstu
 

© 2016 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīcas Diakonijas centrs. Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: GlobalPro »