2020. gada 05. augusts
Vārda dienas: Osvalds, Arvils

SEKO MUMS

Palīdzam mācīties

Ziņa publicēta 20.04.2020

Rit jau vairāk kā mēnesis skolēniem mācoties attālināti, nav noslēpums, ka tas visiem - gan skolēniem, gan skolotājiem, gan vecākiem ir izaicinājums. Sākotnēji tas bija izaicinājums arī mums, bet, laikam ejot, saprotam, kā varam palīdzēt mūsu bērniem efektīvāk. Turpmākajā tekstā īsi aprakstīsim, kā tas notiek pie mums, "Paaudzēs".

Ārkārtas situācijas sākumā bija tā, ka katru rītu mazākie bērni zvanīja pedagogam un kopīgi, apskatot notiekošo viņu e-klasēs, tika sastādīts darba plāns, un tika izpildīti pilnīgi visi mājas darbi.

Kā dienas centra “Paaudzes” pedagogs strādā ar bērniem attālināti? Bērni sūta bildes ar uzdevumiem, lai pedagogs var redzēt, kas ir jādara, un tad telefonsarunas procesā pedagogs palīdz tos izpildīt.

Līdzīgi notiek darbs arī ar pusaudžiem – kad viņi "iestrēgst" noteiktā uzdevumā, viņi uzreiz sūta savu problēmuzdevumu pedagogam. Tad mēs kopā iedziļināmies tēmā, izrunājam visus neskaidros jautājumus, un rakstām labus darbus.

Jo ilgāk notiek attālinātā mācīšanās, jo vairāk bērni apzinās, ka viņiem ir nepieciešama palīdzība, jo neslēpsim arī to, ka ne visi labprātīgi mācās un ne visi paceļ telefonu, kad darbinieki zvana. Tomēr par spīti izvairībai, varam teikt, ka šobrīd gandrīz visi bērni ir vērsušies pēc pedagoga palīdzības. Tomēr joprojām paliek tādi, kuriem nesanāk mācīties no mājām, kuri nevar sazināties ar pedagogu un saņemt palīdzību, vai kuriem ir grūtības ar tehnoloģijām. Ne visiem ir datori, un ne visu var paveikt caur viedtālruni, un ar tehniku ir kā ar tehniku: ne vienmēr tā darbojas, un tāpat kā mums, arī visām iekārtām ir savi niķi. Mums ir jāmeklē risinājumus arī tādos gadījumos, tāpēc piemēram, ir izsniegts dators meitenei, kurai šogad jābeidz 9. klase.

Kopumā visas dienas garumā pedagogs sarakstās un sazvanās ar bērniem. Tādā veidā mēs ejam cauri visām mācīšanas grūtībām un ar prieku baudām sasniegumus!

Rezultātā bērniem, kuri izmanto pedagoga palīdzību, būtiski ir uzlabojušās atzīmes, un mazāko klašu skolēni jau pusdienlaikā ir brīvi. Viena skolotāja uzslavēja mūsu meiteni par to, ka visi viņas darbi vienmēr ir laicīgi nokārtoti, tas esot labākais sniegums klasē. Kādi vēl ir rezultāti? Lielai daļai skolēnu pietrūkst skola! Jāatzīst, ka galvenais iemesls ir draugu, klasesbiedru trūkums, bet vairums skolēnu atzīst, ka mācīties klātienē tomēr ir vieglāk.

 
« Atpakaļ uz sarakstu
 

© 2016 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīcas Diakonijas centrs. Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: GlobalPro »